Krasnobród na Roztoczu nieopodal Agroturystyki Na Wzgórzu

Krasnobród na Roztoczu nieopodal Agroturystyki Na Wzgórzu

Krasnobród na Roztoczu

Krasnobród na Roztoczu to kolejne i jednocześnie najbliżej położone miasteczko od naszej „Agroturystyki Na Wzgórzu”. Do centrum Krasnobrodu jest niewiele ponad 5 km. Dlatego też wielu naszych gości urządza sobie piesze, rowerowe a ostatnio bardzo modne hulajnogowe wycieczki. Takie wyprawy mają niewątpliwie wiele plusów zarówno dla nas jak i naszego organizmu. Począwszy od dobrej aktywności fizycznej, poprzez dotlenienie organizmu krystalicznie czystym powietrzem i obcowanie z naturą, skończywszy zaoszczędzonym czasem na poszukiwanie wolnych miejsc parkingowych dla naszego samochodu. A uwierzcie nam, że w sezonie zarówno na Roztoczu jak i wokół niego jest to nie lada wyzwanie.

Trochę historii

Krasnobród powstał jako prywatne miasteczko szlacheckie w 1572 roku. Prawdopodobnie pierwszymi (znanymi) właścicielami Krasnobrodu byli Lipscy. Jednak na przestrzeni wieków Krasnobród przechodził wielokrotnie we własności innych rodów szlacheckich takich jak: Leszczyńscy, Zamoyscy, Tarnowscy czy Fudakowscy. Głównym powodem tak częstych zmian własnościowych był fakt, iż miasteczko było dość mocno oddalone od głównych szlaków handlowych a także mało urodzajna piaszczysta gleba.

Obecnie Krasnobród to niezmiernie popularny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy położony nad rzeką Wieprz w samym środku malowniczego Roztocza.

Atrakcje na Roztoczu

Pomimo, że Krasnobród jest stosunkowo małym miasteczkiem (dane z 31 grudnia 2019 r. Krasnobród liczył 3101 mieszkańców) ma nam bardzo wiele do zaoferowania. Niewątpliwie najpopularniejszą formą relaksu jest wypoczynek nad krasnobrodzkim zalewem. Piaszczysta plaża, molo, las i kilka regionalnych gastronomii to wszystko czego potrzebujemy będąc nad wodą. Dla osób chcących trochę pochodzić po miasteczku i jego okolicach mamy do zaoferowania położony na północ od zalewu kamieniołom z basztą widokową.

  • Rezerwat przyrody Święty Roch.
  • Pałac Leszczyńskich.
  • Kaplice „Na Wodzie”.
  • Barokowy kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.
  • Muzeum Sztuki Sakralnej.
  • Dawny klasztor Dominikanów.
  • Muzeum Wieńców Dożynkowych
  • Stary cmentarz żydowski
  • Nowy cmentarz żydowski

to kolejne miejsca, które nie możemy przeoczyć będąc w Krasnobrodzie.

Krasnobród na Roztoczu – podsumowanie

Podczas organizacji spływów, ognisk lub innych atrakcji w „Agroturystyce Na Wzgórzu” i kiedy tylko mamy ku temu okazję pytamy naszych Klientów co im się podobało będąc na Roztoczu. Wielu jest zdania, że właśnie taka całodniowa wyprawa piesza lub rowerowa po Krasnobrodzie i jego okolicach to coś na co zdecydowanie piszą się podczas kolejnych odwiedzin.

Zatem. My również z całego serca polecamy formę pieszych wycieczek jako zdrowy tryb życia i odskocznię od problemów życia codziennego.

Kontakt z Agroturystyka Na Wzgórzu

tel: 48 513 025 859

e-mail: info@naroztoczu.com.pl

Mapa dojazdu