Hutki na Roztoczu

Hutki na Roztoczu

Hutki na Roztoczu.

Hutki na Roztoczu to jedno z miejsc, którego nie możemy przegapić zwiedzając Roztoczański Park Narodowy. Ta malownicza miejscowość leży bowiem w samej dolinie rzeki Wieprz w otoczeniu gęstych Roztoczańskich lasów a także licznych zielonych wzgórz okalających wieś. Dzięki takiemu ukształtowaniu terenu panuje tutaj bardzo specyficzny mikroklimat. Jeżeli połączymy go z wydobywanymi tu borowinami a także krystalicznie czystym powietrzem, osiągniemy dla naszego zdrowia uzdrowisko z prawdziwego zdarzenia. Hutki na Roztoczu w pełni wykorzystują swoje atrakcyjne położenie. To właśnie tutaj koncentruje się wodniackie życie rzeki Wieprz.

Hutki na Roztoczu – spływy kajakowe po rzece Wieprz.

Spływy kajakowe po rzece Wieprz, możemy rozpocząć od przystani kajakowej w Hutkach. Tutaj również nad brzegiem rzeki funkcjonuje nasza, wypożyczalnia sprzętu wodnego „Spływy kajakowe pod Remizą”. Pierwszy etap spływu trwa ok dwóch godzin. Trasa ta pozwala bez większych przeszkód nauczyć się „prowadzenia kajaka” osobom, które nigdy wcześniej nie płynęły. Zwieńczeniem tego etapu spływu jest dopłynięcie do śluzy w Bondyrzu, gdzie możemy zrobić sobie dłuższą przerwę i spróbować świeżego „roztoczańskiego pstrąga” w pobliskiej restauracji.

Restauracja „Chata Rybaka” to niewątpliwie jedna z najbardziej znanych knajp na Roztoczu. Poza przepięknym usytuowaniem a także tematycznym wystrojem, Personel Obiektu rozpieszcza nasze podniebienia świeżo przyrządzanymi rybami, które dadzą nam energię na kolejną część spływu.

Drugi etap spływu prowadzi z miejscowości Bondyrz do Guciowa. Zajmie z reguły ok trzech godzin. Na trasie napotkamy dużo krętych części rzeki, wystających pni. Za mostem w Guciowie rozpoczyna się już Roztoczański Park Narodowy.

Dla naszych Klientów biorących udział w spływie oferujemy:

  • PARKING – gdzie możecie bezpiecznie pozostawić samochód
  • PRZEBIERALNIA – gdzie w spokoju można przygotować się do spływu.
  • TRANSPORT – zapewniamy transport na miejsce startu spływu oraz z końca trasy na parking do samochodów.
  • OGNISKO – po ekscytującym i aktywnym dniu w kajaku dla naszych klientów możemy zorganizować ognisko lub grilla.

Hutki na Roztoczu – inne atrakcję.

Spływy kajakowe po rzece Wieprz to nie jedyne atrakcję jakich możemy zaznać w Hutkach. Z uwagi na niesamowicie czyste powietrze wskazane są liczne piesze wycieczki. Okolica zachwyca gęstymi lasami i przepiękną doliną co potęguje wyprawy na jagody, borówki czy grzyby. Wędkarze również znajdą swoją niszę… W okolicach Krasnobrodu znajdziecie gęstą sieć ścieżek i szlaków turystycznych dla pieszych i rowerzystów. Łączą one wieś z licznymi rezerwatami przyrody czy np. Roztoczańskim Parkiem Narodowym.

Wyprawy do pobliskich wsi, mogą być fajną odskocznią do zobaczenia lokalnej kultury.  Będąc w Hutkach koniecznie muście zajrzeć do zabytkowego klasztoru Najświętszej Marii Panny. Został On wybudowany na początku XVII wieku jako wotum wdzięczności żony Króla Jana III Sobieskiego Marysieńki za cudowne jej uzdrowienie.

Turyści bardzo często wracają do Hutek, ponieważ lokalizacja ta ma wszystkie atuty jakich oczekujemy od wakacyjnego wypoczynku pośród dzikiej natury. A ponadto atmosfera tu panująca sprawia, że oderwanie się od zgiełku codziennych problemów jest niezmiernie łatwe.

Domki Letniskowe Na Wzgórzu.

Wykorzystując naturalna rzeźbę terenu staraliśmy się rozmieścić nasze domki tak, aby jak najlepiej można było obserwować otaczający nas widnokrąg Roztoczańskiego nieba przy gorącym kubku aromatycznej kawy. Zapewniając przy tym chwilę intymności z naturą. Obiekt zaopatrzyliśmy również w wypożyczalnie rowerów oraz organizację spływów, aby nasi goście otrzymali od nas kompleksową pomoc w zwiedzeniu Roztocza. Sezon 2020 zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy Wszystkich na Roztocze. Odnajdujmy przepiękne miejsca naszej pięknej ojczyzny…

Kontakt z Agroturystyka Na Wzgórzu

tel: 48 513 025 859

e-mail: info@naroztoczu.com.pl

Mapa dojazdu