Roztoczański Park Narodowy – przepiękne Roztocze.

Roztoczański Park Narodowy – przepiękne Roztocze.

Roztoczański Park Narodowy – przepiękne Roztocze.

Roztoczański Park Narodowy to miejsce położone w samym sercu krainy jaką jest Roztocze. Jego powierzchnia to obecnie blisko 8500 ha, jednak ścisłą ochroną objęte jest tylko niecałe 10% tego obszaru. Sprawia to, że Roztoczański Park Narodowy jest ogólnodostępny dla turystów. Roztocze to też idealne miejsce dla osób lubiących obcować z naturą, chcących choć na chwilę uciec od zgiełku wielkich miast w niezapomniane często zapierające dech w piersiach dziewicze miejsca. Perełką dla odwiedzających są nieodkryte obszary i wszechobecna przyroda z której możemy czerpać pełnymi garściami a także krystalicznie czyste powietrze. Zawdzięczamy to ogromnym obszarom leśnym jak również znikomej ilości przemysłu ciężkiego. Możemy więc śmiało powiedzieć; „Odwiedzając Roztoczański Park Narodowy będziemy oddychać pełną piersią”.

Gdzie leży Roztocze?

Roztocze leży w południowo – wschodniej części naszego kraju. Do najbardziej znanych turystycznych miasteczek możemy m.in. zaliczyć: W kolejnych artykułach postaramy się Państwu bliżej przedstawić w/w miasteczka, ich atrakcję oraz miejsca godne uwagi.

Atrakcje na Roztoczu.

Biorąc pod uwagę fakt, że Roztocze to najbardziej nasłoneczniony obszar w Polsce tzw. ,,Słoneczny Biegun Polski”, sprzyja on atrakcjom. Każdy kto przyjeżdża zwiedzić Roztoczański Park Narodowy nie może przejść obojętnie obok takich atrakcji jak: spływy kajakowe, jazda konna czy też jazda na rowerze. W tym regionie jest niezwykle duży wybór szlaków rowerowych o różnych poziomach trudności z których po prostu żal nie skorzystać. Spływy kajakowe po rzece Wieprz również są poprowadzone w taki sposób, aby osoba będąca pierwszy raz w kajaku mogła bez większego problemu pokonać wyznaczoną trasę, rozkoszując się przy tym pięknem otaczającej nas natury.

Nocleg na Roztoczu.

Wybierając się na Roztocze nie sposób jest zwiedzić wszystkiego jednego dnia. Dlatego zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty naszych domków letniskowych „Na Wzgórzu”. Położone są one w Dolinie Wieprza na zboczu wzniesienia w malowniczej miejscowości Hutki. Lokalizacja naszych domków jest również idealnym punktem wypraw rowerowych do najbardziej znanych turystycznych miasteczek na roztoczu (Krasnobród 3 km, Józefów 12 km, Zwierzyniec 17 km).